Köpek Bakımı

Her ikisi de dört yaşını devirmiş olan cadılarımla beraber olduğumuz süreçte başımızdan geçenler ve tecrübelerimiz. İlk olarak eşimin iki yıl önceki doğum günüme özel yaptırdığı pastayla başlamak istiyorum.
     
Bu fotoğrafı Forbes Köşkünün hemen yanında bulunan fakat artık trenlerin geçmediği o nostaljik tren yolunda eşim çekmişti ve o dönemde henüz nişanlıydık. Yanlış hatırlamıyorsam da kızlarımız burada henüz 1,5 yaşındalar.

***

Onlar... Kızlarımız bizim. Her ikisi de dört yaşını tamamlayıp beşinden gün almaya başladılar, ikisi de birbirinden cadı. Hayatıma en büyük yönü veren kızım Balım ve henüz altı aylıkken babası ile birlikte hayatıma giren Maya. Balım tipik bir Golden Retriever, babası Hektor'un hık demiş burnundan düşmüş. Oyun deyince akan sular duruyor onun için. Maya ise ona göre biraz daha ağırbaşlı bir Labrador Retriever, annesi Tequila ile pek anlaşamasa da tam bir hanımefendi.

* * *Resimde görmüş olduğunuz kızım Maya. Aslında Maya da, Balım da  sağlıklı olmalarına rağmen bizi ufak tefek rahatsızlıklarıyla zaman zaman telaşlandırdılar. Balayımızdan döndükten birkaç gün sonra babası onu gezdirirken ayağını burkmuş hanımefendi. Hemen veterinere götürdük, verdiği ilaçları da kullandık. İlk bir hafta gelişim göstermeyince korkmuştuk. Sonra eski haline yavaş yavaş döndü tabii.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme